lustrzanka czy kompakt?

Gdy próbujemy postawić pierwsze kroki jako fotografik, chcielibyśmy mieć profesjonalne lustrzanki cyfrowe przy sobie. Wszyscy mamy jednak świadomość, że stawianie pierwszych kroków, czy nasz gorący zapał, to za mało. W pełni wyposażone, znaczy drogie i okazuje się, że koszt małego pudełka robiącego zdjęcia wykracza poza nasze możliwości finansowe. Zwykła lustrzanka cyfrowa będzie wyjściem optymalnym – ją wybieramy. Czy aby na pewno jest to najlepszy wybór? Wybór jest szerszy, a dobre aparaty do naszych celów są często dużo tańsze. Co zatem? Lustrzanka czy kompakt?

Bliskość profesjonalnych lustrzanek cyfrowych daje nam poczucie zawodowstwa i spełnienia, oczywisty wręcz jest lans, gdy wędrując po plaży na Majorce robimy sobie zdjęcia tego typu aparatem. Ale chwileczkę..., czy tylko tego szukamy? Jeżeli tego, polecamy wybór lustrzanek cyfrowych, które są pokusą na ciekawskich, których w końcu zwabić chcemy.

Jeżeli jednak przedsięweźmiemy zakup i naszym celem staną się profesjonalne lustrzanki cyfrowe, musimy wiedzieć , które aspekty będą najistotniejsze. Istotna będzie matryca, użyteczność ISO, mechanizm automatyczny ISO i oprogramowanie. Odsyłamy tutaj do wielu opracowań, które są dostępne zarówno w internecie, jak i w miejskich bibliotekach.

Kolejnym rozwiązaniem, dla ludzi z mniej wypchanym portfelem i często bardziej rozsądnych jest kwestia: lustrzanka czy kompakt? Jeśli chęci na lustrzankę zeszły na boczny tor, warto zastanowić się, do czego tak naprawdę potrzebny jest nam aparat? Przeważnie chcemy spróbować naszych sił w fotografii lub po prostu mieć aparat. Można go wtedy zabierać na wycieczki, robić zdjęcia dzieciom, czy rodzinie. Nie mamy wtedy już wątpliwości, czy wybieramy lustrzankę czy kompakt. W tym drugim wypadku należy znaleźć informacje i zakupić mały, praktyczny aparat przeznaczony dla amatorów.W pierwszym wypadku, tak jak w przypadku, gry bohaterką poszukiwań jest lustrzanka cyfrowa, należy zadbać o podstawowe informacje związane z aparatem.
Źródło : Cyfrowe.pl