Co mieści się na szczecińskim lotnisku i co ono zapewnia?

Transport lotniczy powinien gwarantować wszystkim pasażerom największy komfort i, co jest sprawą najważniejszą, także bezpieczeństwo. Nie mniej ważna jest szybkość i terminowość wszystkich lotów.
motor
Autor: darkday
Źródło: http://www.flickr.com


Jednak lotnisko zapewnia także bardzo bogate zaplecze, jakie zapewnia klientom również wiele innych świadczeń.


Są w tamtym miejscu bary, kaplica, kącik zabaw czy też firma zajmująca się wynajmem aut. Poza tym na obszarze lotniska, znajduje się taras widokowy, z którego można by oglądać wyruszające w podróż, czy lądujące samoloty oraz np. obszerna sala konferencyjna. Jeśli chcesz wiedzieć, w jakim miejscu jest zapewniające wszystkie powyższe świadczenia lotnisko Szczecin jest miastem, które je zapewnia. Ponadto lotnisko to ma bardzo pożyteczną dla pasażerów stronę wirtualną, na której można odnaleźć wszystkie niezbędne informacje z zakresu sposobu wykonywania odpraw, kontroli bezpieczeństwa czy też bagażu oraz dokumentów, które trzeba przy sobie mieć. Dostępna w tym miejscu jest także aktualna tabela odlotów oraz przylotów i informacje odnoszące się do czarterów czy też konkretnych przewoźników.


Dla pasażerów, którzy mają jakieś pytania odnoszące się do lotów albo np. zgubionego bagażu, przygotowano punkt informacyjny, z którym można by się skontaktować m.in. osobiście czy też przez internet. Na lotnisko Szczecin-Goleniów można by dojechać przy pomocy busów, taksówki czy też własnego auta. Samo lotnisko usytuowane jest około trzydzieści km od centrum Szczecina.
Powierzchnia terminala wynosi około 2,6 tys. m2, a długość pasa startowego wynosi 2,5km. Pas taki posiada system naprowadzania ILS. Jest to niezwykle istotne z punktu widzenia bezpieczeństwa.