Co trzeba wiedzieć nabywając seryjnie nowe auto?

Osoby, które nie chcą już zgadzać się na liczne kompromisy w czasie nabywania używanego auta, mogą tego uniknąć, udając się wprost do dealera ulubionej marki. W ten sposób można wybrać wszystkie elementy oprzyrządowania czy też naturalnie motor lub odcień nadwozia.


Niezwykle istotnym czynnikiem jest też fakt, że znakomicie znamy historię auta i to, że posiada on gwarancję.
bmw
Autor: Kārlis Dambrāns
Źródło: http://www.flickr.com


Należy jednak precyzyjnie zapoznać się z jej warunkami, ponieważ może mieć to duży wpływ na decyzję o zakupie. To w gwarancji wyszczególnione są elementy, które mogłyby zostać w jej zakresie wymienione czy naprawione. Ważny jest także zawarty w tamtym miejscu największy limit kilometrów, do jakiego będzie ważna gwarancja. Należy również pamiętać, że na koszt eksploatacji auta ma wpływ nie jedynie jego silnik czy też wielkość, ale także (w niektórych wypadkach) także odcień. Część towarzystw ubezpieczeniowych bierze pod uwagę taki czynnik mając na myśli możliwość ewentualnej kradzieży.


Dla kupującego istotny jest także fakt, że nowe auto będzie bardziej bezpieczne niż to, jakie zostało wyprodukowane choćby kilka lat wstecz. Prawdopodobnie będzie posiadało w standardzie skuteczniejsze układy hamulcowe, większą ilość poduszek powietrznych czy też bardziej nowoczesne układy elektroniczne. Jeśli zakupujemy nowe auto, powinniśmy być jednak przygotowani na stosunkowo duży nakład pieniężny.
Z tego też powodu warto pamiętać, że korzystanie z kredytu jest bardzo kosztownym rozwiązaniem, gdyż przez pełny przedział spłaty zobowiązania płacimy o 20-50% więcej niż kwota, która była wymagana do kupienia samochodu. Jednak jeśli nie mamy swoich pieniędzy, to kredyt także jest wyjściem.