Który typ roweru znanej korporacji z Bawarii może kosztować nawet 15000 złotych?

Jedną z największych legend motoryzacji jest firma, która już od przeszło stu lat produkuje różnorodnego rodzaju samochody, skutery oraz popularne na kompletnym świecie silniki, które znajdowały wykorzystanie nawet w przemyśle lotniczym.
Miało to nawet odzwierciedlenie w znaku firmowym tej firmy. Jest to biało-niebieska (czyli w kolorach Bawarii) szachownica w postaci kręgu utworzonego przez śmigło.


samochód
Autor: Marcin Chady
Źródło: http://www.flickr.com


Obecnie firma funkcjonuje w wielu różnorodnych obszarach przemysłu samochodowego. Produkuje pojazdy pasażerskie i terenowe. Motocykle tej firmy już od 1967 roku są produkowane jedynie w fabryce w Berlinie. Od kilku dziesiątek lat słyną ze swojej wysokiej jakości oraz z silników typu bokser, czyli w układzie przeciwległym seria R), lecz produkuje również silniki w układzie rzędowym (do 6 cylindrów, seria K) oraz stosunkowo małe silniki jednocylindrowe (typ G oraz F). Koncern posiada również siostrzaną spółkę o nazwie BMW M, która jest odpowiedzialna za montaż pojazdów o nieco lepszych parametrach. Są one także nieco lepiej zaopatrzone i dopasowane do bardzo restrykcyjnych wymagań niezwykle bogatych nabywców. Firma posiada również odmienne popularne marki, w tym znane angielskie luksusowe limuzyny.


drzwi samochodowe
Autor: charlie vinz
Źródło: http://www.flickr.com


Ciekawą nowinką dla niektórych osób może być fakt, że firma BMW od 1950 roku robi także rowery. Aktualnie jednym z flagowych modeli takich pojazdów jest kosztujący około 15 tys. złotych elektryczny rower o sile 250 W. Aktualnie firma działa na terenie całego świata i posiada niezwykle rozwiniętą sieć dealerską. Oferowane przez BMW samochody cieszą się nie słabnącą renomą wśród wszystkich odbiorców.
Jest to potwierdzone faktem, że samochody tej marki są niezwykle często wykorzystywane przez różnorodnego rodzaju służby specjalne. Są to oczywiście odpowiednio ulepszone pojazdy, które mogłyby mieć m.in. przeciwpancerne okna.