Na co należy zwarać uwagę podczas kupowania nowego auta?

Z biegiem czasu zakup kolejnego auta jest dla przeciętnego Polaka jeszcze w większym stopniu osiągalny. Mimo tego zdobycie odpowiednich środków nadal żąda o wiele dłuższego okresu czasu, niż jest to konieczne w przypadku obywatela krajów za polską zachodnią granicą.
samochód
Autor: JOHN LLOYD
Źródło: http://www.flickr.com


Dlatego też wybór kolejnego samochodu powinien być poparty dokładnym przeanalizowaniem obecnych na rynku ofert.


Prawidłowo byłoby jeszcze przed odwiedzeniem dealerów, dokładnie zdefiniować nasze potrzeby. W tym celu powinniśmy sporządzić listę niezbędnego wyposażenia dodatkowego, ponieważ każdy producent oferuje rozmaite pakiety, które różnią się między innymi ceną. W co poniektórych przypadkach może ona mieć rozstrzygający wpływ na końcową kwotę zakupu. Ważny jest też wariant napędu, jednak trzeba pamiętać, że jeśli samochód ma silnik wysokoprężny albo elektryczny, to także będzie miało to odbicie w wielkości ceny. Nie należy jednak oszczędzać na wyposażeniu dotyczącym bezpieczeństwa (ASR). Jeśli kupujemy auto z manualną skrzynią biegów, dobrze byłoby sprawdzić, czy posiada ona 6 biegów. Jeżeli tak, będzie to mieć korzystny wpływ na komfort i ekonomię jazdy.


Należy także mieć w pamięci, że na jej wpływ może mieć nie tylko spalanie, lecz również m.in. sposób prowadzenia czy koszty przeglądów. Producent samochodu posiada także wpływ na cenę części zamiennych.
Jeżeli zdecydujemy się na nowoczesny motor diesla, trzeba liczyć się z wysoką ceną filtra cząstek stałych. Ponadto długa gwarancja często nie uwzględnia mnóstwa istotnych podzespołów i jest obarczona określonym limitem kilometrów.