O druku wodnym i jego zastosowaniu

Czym jest hydrografika? Jest to jeden z najbardziej nowatorskich sposobów nakładania druku. Co trzeba wiedzieć o hydrografice?
wyścig WRC
Autor: number8⃣photo
Źródło: http://www.flickr.com
Przede wszystkim hydrografika pozwala nanosić przeróżne wzory na nawet wyjątkowo skomplikowane powierzchnie. Aby je zrobić, trzeba mieć odpowiednie elementy, do których zaliczają się wanna do hydrografiki, folia, aktywator oraz specjalna przemysłowa zmywarka. Jednym ze szczególnie istotnych kroków, którego nie można przegapić, jest odtłuszczanie powierzchni i jej zmatowienie. Co więcej, trzeba pomalować ją podkładem, zaś po nałożeniu wzoru nałożyć bezbarwny lakier, który zabezpieczy naniesiony transferowy druk wodny oraz ochroni go przed zniszczeniem. Druk wodny przygotowany w technice hydrografiki można wykorzystać np. w gałęzi przemysłowej, motoryzacyjnej i reklamowej.Świetnie nada się również do wzorów na wózkach dziecięcych albo akcesoriach do domu. Druk wodny znakomicie dekoruje każdy rodzaj nawierzchni - przykłady na http://www.waterdesign.com.pl/. Na folii można nanieść wszystkie możliwe wzory, w tym te geometryczne bądź wzory odwzorowujące drewno lub marmur, dzięki którym produkt, na którym zostanie wykonany, zdecydowanie zwiększy swoją wartość oraz podniesie się poziom jego estetyki.


samochód z grafiką
Autor: Glen Wallace
Źródło: http://www.flickr.com
Możliwe są nawet najbardziej nietypowe desenie – wszystko zależy od indywidualnych potrzeb klienta. Dodatkowo niniejszy typ druku jest bardzo trwały i trudno na nim wyrządzić jakiekolwiek uszkodzenia. Fachowość jego wykonania zapewnia najlepszą jakość.

Jeżeli chcemy dowiedzieć się więcej na temat hydrografiki, powinniśmy zapisać się na szkolenia z hydrografiki. Nie tylko nauczymy się opisywanego sposobu nanoszenia druku, ale będziemy mogli powiększyć zakres swoich usług oraz zdobyć kolejnych klientów interesujących się tą nowatorską techniką - jednodniowe szkolenia z hydrografiki uczą np. jakim sposobem dobierać stosowne lakiery, kolory i należycie przygotować miejsce pracy. Uczestnicy szkoleń zapoznają się także z budową wszystkich niezbędnych do wykonania tego procesu sprzętów i tego czym kierować się w czasie wybierania dostawców materiałów. Do tego każdy dostaje materiały szkoleniowe, które ułatwiają przyswajanie informacji. Warto jest więc bliżej zaznajomić się z tym tematem i wykorzystać nowe narzędzia.