Rzeczy potrzebne podczas różnych ekspedycji

Nadchodzą chłodniejsze dni i wielkimi krokami przybliża się zima. Wypatrując w sklepach ciepłych kurtek, swetrów, czy czapek, nie należy zaniedbywać innej istotnej części ubrania, a mianowicie rękawicach.


nóż bear grylls
Autor: http://art.widi.pl
Źródło: http://art.widi.pl


rękawiczki zimowe
Autor: Eli Christman
Źródło: http://www.flickr.com


Ochraniają one dłonie przed ziąbem i hamują wysuszanie skóry. Skóra rąk jest stosunkowo cienka, chłodny wiatr i spore różnice pomiędzy temperaturą na zewnątrz i wewnątrz pomieszczeń sprzyjają jej przesuszeniu, co objawia się szybszym starzeniem, a także pękaniem i zaczerwienieniem.


Kiedy temperatura na zewnątrz zmniejsza się niżej zera powinno się nakładać rękawiczki zimowe. Najlepszym rozwiązaniem są rękawiczki stworzone ze skóry naturalnej. Taki materiał dostarcza perfekcyjną ciepłotę, a również nie zezwala na pocenie się i przegrzewanie rąk. Należałoby zwrócić również uwagę na jakość samej skóry, również sposób obszycia i wytrzymałość nitek. Najtańsze rękawice robione są z odpadów skórzanych, a do ich wyrobu stosuje się małej jakości nitek. Te lepszej jakości wykonane są ze skóry odpornej na warunki atmosferyczne, oraz nitek, jakie są ciągliwe i trwałością przypominają delikatną żyłkę wędkarską. Istotne jest również należyte scalenie poszczególnych części. Ważne jest, żeby przy ich nabywaniu poza wizerunkiem, zwrócić uwagę na ich stan - super rękawiczki zimowe.
W trakcie różnych ekspedycji i nie tylko, przydatnym okaże się nóż bear grylls - www.cqb.pl.


Jest to zmodernizowana edycja noża survivalowego, zaprojektowanego we współpracy z propagatorem survivalu Bearem Gryllsem.


Nasada z gumy osadzona na całym trzpieniu posiada antypoślizgowe teksturowanie, dzięki temu nóż wspaniale przylega do dłoni.