Skuteczne metody na tuning aut osobowych

Statystycznemu zjadaczowi chleba tuning kojarzy się z nisko zawieszonymi samochodami, wyposażonymi w efektowne spojlery oraz wielkie obręcze kół. Jednak, kiedy bliżej przyjrzymy się tematowi to okazuje się, iż środowisko tuningu jest o wiele bardziej rozbudowane oraz oferuje naprawdę szeroki wachlarz modyfikacji naszego samochodu i to nie wyłącznie jeśli mowa o wyglądzie karoserii lecz również parametry motoru napędowego i ogólne osiągi.


Jednym z takim elementów jest coraz bardziej popularny chip tuning, a więc modyfikacja fabrycznie instalowanego oprogramowania komputera auta, który jest odpowiedzialny za sterowanie motorem pojazdu.


zerknij co to jest sharan tuning
Autor: Nice
Źródło: Nice


Okazało się bowiem, że producenci aut pozostawiają niejednokrotnie jeszcze duży zapas w silnikach produkowanych modeli. Profesjonalnie wykonany chip tuning daje nam możliwość wyciągnięcia większej mocy jak również momentu obrotowego motoru napędowego, zachowując przy tym takie same parametry spalania (a nawet czasem osiągając dużo mniejszy poziom spalania paliwa). Wypada tutaj dodać niezmiernie ważny fakt - chip tuning musi być przeprowadzony przez w wysoce wykwalifikowany warsztat samochodowy, jaki może poszczycić się niezłym doświadczeniem w tym zakresie. Jeżeli proces chip tuningu zostanie niewłaściwie przeprowadzony, może to grozić nawet permanentnym uszkodzeniem silnika, co wiąże się oczywiście z wysokimi kosztami naprawy.
czytaj na tuningchip.pl
Autor: Automobile Italia
Źródło: http://www.flickr.com


Jeżeli chodzi o tuning, to dobra firma jest w stanie zająć się w tym zakresie prawie każdym autem, począwszy od małych aż po te imponujące wielkie auta terenowe czy też ciężarówki. Popularne staje się także przerabianie samochodów typu van - dla przykładu Volkswagen Sharan tuning daje bardzo ciekawe efekty końcowe jeśli chodzi o wygląd auta jak i jego osiągi.