Wykładziny do samochodu, kontra dywaniki - jaka dokładnie istnieje pomiędzy nimi różnica?

Zwykle, w momencie gdy słyszymy na temat wykładzin do wnętrza samochodu, to stają nam przed oczami nie same wykładziny, tylko dywaniki, które w rzeczywistości trochę odróżniają się od swoich niewątpliwych "braci".


oszczędności
Autor: Sunset Removals
Źródło: http://www.flickr.com
Co jednak łączy, a co różni od siebie dywaniki oraz wykładziny samochodowe? Co bardziej może się nam opłacić?


Jak niewiarygodnie prosto istniej możliwość się domyśleć, wykładziny samochodowe oraz dywaniki posiadają identycznie to samo zadanie: chronić podłogę naszego własnego auta przed wszelkim brudem, który zwykle nanosimy do samego jego wnętrza nie w sposób specjalny, jednak po prostu wchodząc do środka. Jak to dobrze wiemy, w zależności od pory roku oraz stanu podłoża, po jakim to chodzimy, do naszego obuwia ma możliwość przyczepić się praktycznie wszystko - wchodząc jednak do auta cały ten brud osadza się zaraz na jego spodzie, co siłą rzeczy każe nam zadbać o to, aby wspomniany brud się "nie rozrósł" a także aby zachować podłogę w czystości. I dywaniki i wykładziny mają o to zadbać, jednak mimo tego zadania obydwa te przykłady dość mocno się od siebie różnią. Dywaniki do aut jesteśmy zmuszeni zawsze dopasować do samego modelu posiadanego przez nas samochodu - jest to o tyle istotne, albowiem każde Auto ma całkiem inaczej ułożoną podłogę, z powodu czego nie każdy dywanik pasuje. Całkowicie inną rzeczą bywa to, że dywaniki robi się z przeróżnych materiałów. Wykładziny zaś zazwyczaj posiadają dosyć ograniczony zakres zastosowanych do ich zrobienia materiałów - odróżniają się jedynie grubością oraz gęstością materiału.


Jednakże ich zaletą jest niewątpliwie kwota i to, iż zakupujemy ją na metry, mając możliwość wyciąć z niej wszelkie kształty, dzięki czemu istnieje możliwość ją dopasować do każdego auta.